Plán BOZP

PLÁN BOZP

PLÁN BOZP

Obsahuje postupy navrhované pro jednotlivé práce a pracovní činnosti, které se týkají stavby, pro níž se plán zpracovává, a zahrnuje konkrétní požadavky pro bezpečné a zdraví neohrožující provádění všech uvedených postupů a pracovních činností.

Obsah jednotlivých částí plánu BOZP musí být přizpůsoben druhu a velikosti stavby, stavebně technickému provedení stavby, účelu využití a době trvání stavby v souladu s par 15 zákona č. 309/2006 Sb. , plán se zpracovává v podrobnostech umožňujících koordinátorovi využívat plánu jako hlavního nástroje koordinace opatření k zajištění BOZP na dané stavbě v souladu s jeho povinnostmi stanovenými zákonem č. 309/2006 Sb.

Plán BOZP je dokument, který zpracovává koordinátor BOZP a slouží k koordinaci a řízení bezpečnostních a ochranných opatření na pracovišti. Jeho hlavním cílem je zajistit bezpečné pracovní prostředí a ochranu zdraví zaměstnanců.

Plán BOZP obsahuje následující prvky:

  1. Identifikace rizik: Koordinátor BOZP provádí analýzu pracovního prostředí a identifikuje rizika a nebezpečí, která by mohla ohrozit zdraví a bezpečnost zaměstnanců. To může zahrnovat fyzická rizika (např. pády, poranění), chemická rizika (např. manipulace s nebezpečnými látkami) nebo ergonomická rizika (např. špatné pracovní postavení).

  2. Plánování opatření: Na základě identifikovaných rizik koordinátor BOZP navrhuje a plánuje opatření pro minimalizaci rizik. To může zahrnovat technická opatření (např. instalace bezpečnostních zařízení), organizační opatření (např. stanovení postupů a pravidel) a školení zaměstnanců.

  3. Zajištění dodržování: Plán BOZP stanovuje pravidla a postupy, které zaměstnanci musí dodržovat pro zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví. Zahrnuje například používání ochranných pomůcek, dodržování bezpečnostních postupů a hlášení případných nebezpečných situací.

  4. Školení zaměstnanců: Plán BOZP obsahuje plánované školení zaměstnanců v oblasti BOZP. Zaměstnanci jsou informováni o rizicích a nebezpečích spojených s jejich prací, naučeni správnému používání ochranných prostředků a seznámeni se s postupy pro zachování bezpečnosti.

  5. Kontrola a hodnocení: Plán BOZP obsahuje opatření pro pravidelnou kontrolu a hodnocení dodržování bezpečnostních opatření na pracovišti. To zahrnuje inspekce, monitorování rizik a zjišťování případných nedostatků, které vyžadují nápravu.

Plán BOZP je důležitým nástrojem pro koordinaci a řízení bezpečnostních a ochranných opatření na pracovišti. Jeho správná implementace přispívá k minimalizaci rizik a ochraně zdraví zaměstnanců.

SAFETY DALLE
KOORDINÁTOR BOZP

ROZSAH PLÁNU BOZP NA STAVENIŠTI DLE ČÁSTI I PŘÍLOHY Č. 6 K NV Č. 591/2006 SB. . PLÁN OBSAHUJE:

  • identifikační údaje o stavbě, zadavateli stavby, zpracovateli projektové dokumentace a koordinátorovi
  • situační výkres stavby
  • obsah podle části II. písmene C Přílohy č. 6 k NV č. 591/2006 Sb.

OBSAH PLÁNU DLE ČÁSTI II PŘÍLOHY Č. 6 K NV Č. 591/2006 SB.

Obsah plánu dle části II Přílohy č. 6 k NV č. 591/2006 Sb.

A. Identifikační údaje o stavbě, zadavateli stavby, zpracovateli PD koordinátorovi:

  1. údaje o stavbě
  • základní údaje o druhu stavby
  • název stavby
  • místo stavby
  • charakter stavby (zejména zda je stavba nová, jedná se o změnu dokončené stavby, nebo o odstraňování stavby)
  • účel užívání stavby
  • základní předpoklady výstavby (časové údaje o realizaci stavby, členění na etapy)
  • vnější vazby stavby na okolí včetně jejího vlivu na okolí stavby

2. odůvodnění pro zpracování plánu s uvedením odkazu na příslušné právní předpisy a soupis dokumentů sloužících jako podklad pro zpracování plánu 

3. údaje o zpracovateli 

  • jméno, identifikační číslo osoby, bylo-li přiděleno, a sídlo /adresa místa bydliště
  • jméno hlavního projektanta včetně čísla, pod kterým je zapsán v evidenci autorizovaných osob vedené ČKA nebo ČKAIT, s vyznačeným oborem, popřípadě specializaci jeho autorizace